Vánoční cena města MOSTU - MEMORIÁL JIŘÍHO VACHULKY

Od 25. května jsou obnoveny tréninky

17. listopadu 2018 se na mosteckém bazéně sešlo 303 mladých plavců, kteří si zazávodili na sprinterských tratích.

obr. mostečtí plavci

Rád bych v první řadě poděkoval všem rodičům, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli s organizací závodů. Dále všem sponzorům, zaměstnancům Aquadromu Most a rozhodčím, bez nichž by se závody nemohly uskutečnit. Hostem závodů byl primátor města Mostu, Mgr. Jan Paparega který, Vánoční cenu města Mostu zahájil. Závodů se zúčastnilo přes 20 oddílů z Čech a Moravy. 32 domácích plavců se na závodech neztratilo a úspěšně si zlepšovali svá osobní maxima. V hlavním závodě na 100m polohový závod v nejstarší kategorii zvítězil v nejlepším osobním výkonu domácí Jan Průdek v čase 1:03,00. Na stupně vítězů ho doprovodil třetí Kryštof Marášek v čase 1:04,69. Ve stejné disciplíně, ale nejmladší kategorii zvítězil s více jak desíti vteřinovým náskokem Tobias Student v čase 1:28,87.
Jan Průdek k vítězství na 100 PZ přidal ještě dvě druhá a dvě třetí místa. Kryštof Marášek k třetímu místu z 100m PZ přidal vítězství na 50m prsa v čase 0:32,05 a jedno druhé a třetí místo.
Z děvčat se na stupně vítězů probojovaly Sára Černá, která byla druhá na 50m Motýlek a třetí na 50m volný způsob a Valentýna Studentová třetí na 50m prsa. Třetí místa též obsadily v nejmladší kategorii Pavlína Komínková na 50m motýlek a Linda Marášková na 50m prsa. Mezi ženami brala bronz Monika Novotná na 50m prsa. Na druhou příčku se též probojovaly mostecké štafety mužů a to na 4x50m volný způsob a polohový závod ve složení Lukáš Novotný, Kryštof Marášek, Jan Průdek a Adrien XERXA. Děvčata se v obou štafetách postarala o nejlepší výkony v historii oddílu. Polohovou štafetu plavaly: Veronika Vopatová, Valentýna Studentová, Sára Černá a Kateřina Pospíšilová. Kraulovou potom Sára Černá, Monika Novotná, Kateřina Pospíšilová a Veronika Vopatová.

Současně s Velkou cenou města Mostu, proběhlo v Plzni 7. kolo Českého poháru v plavání. Za účasti reprezentantů ČR, širší české špičky a plavců ze zahraničí se naši nejlepší plavci Jan Průdek a Kryštof Marášek v pátek a neděli pokoušeli vylepšit své kvalifikační časy na mistroství republiky v plavání.

Všem plavcům gratuluji k jejich nejlepším výkonům.