Pohár Plzeň

Memoriál Jaroslava Jezbery - Chomutov 27.4. - přijatí

Mostecký oddíl odjel do Plzně na dvoudenní memoriál Jana Jezbery otestovat co plavci natrénovali nebo ztratili za letní prázdniny a někteří za celý rok zasažený covidem. Pro dorostence to byly jediné závody před mistrostvím ČR za čtrnáct dní v Praze Podolí. Závody splnili svůj účel a každý poznal, jak se výkonnostně posunul.

Mezi medailisty závodů se zařadily: jedenáctiletá Pavlína Komínková, která vyhrála závod na 100m prsa plavaný s dvanáctiletými žačkami v čase 1:32,31. Na 50 a 100m motýlek přidala dvě třetí místa. Nejmladší, osmiletá, Lucie Boudníková zvítězila na tratích 50m znak a prsa. Mezi děvčaty se na stupně vítězů probojovala i Sára Černá na 50m znak a 100m prsa. Sára zároveň vytvořila dva nové oddílové rekordy mladších dorostenek na tratích 50m motýlek (0:31,36) a 50m prsa (0:37,26).
Z chlapců se na stupně vítězů probojoval desetiletý Vašek Veverka na 100m prsa. Tomáš Jáč vyplaval třetí místo na 50m prsa v kategorii starších žáků. Marek Brázda se prosadil na třetí místo na 100m motýlek časem 1:03,06 v kategorii mladších dorostenců.

Všem medailistům i těm, kteří si vytvořili nejlepší osobní výkony gratuluji.