Oddílový rekord žen na 50m prsa na poháru v Litoměřicích.

Praha Radlice - výsledky | Jarní cena nejmladšího žactva Chomutov 23.3. - výsledky | Mostecké oddílové závody 4.4. | Kraulařský víceboj Bílina 6.4. - přihlášení | Jarní cena Prahy

Kateřina Pospíšilová si vyplavala absolutní oddílový rekord na 50m prsa časem 0:37,39.

Ve své oblíbené trati prsa se podařilo čtrnáctileté Kateřině překonat absolutní oddílový rekord a současně vybojovat druhé místo mezi nejstaršími žačkami.

V Litoměřicích proběhla jedna z prvních prověrek plavců v letošní sezóně. Jako tradičně se zde sešla kvalitní konkurence z 25 oddílů z Čech. A i přes chřipkovou epidemii ve startovní listině figurovalo mnoho medailistů z mistroství ČR a poháru Čech. Již tento fakt se projevil tím, že ne všichni plavci se dokázali na závody svými časy kvalifikovat. Další odpadli díky chřipce.

Ze sedmi našich plavců se nejvíce dařilo Kátě, která mimo druhé místo na zmiňované padesátce prsa, doplavala druhá i na 100 m prsa.
Na medailové místo se ještě v kategorii 12-ti letých žaček probojovala druhá Sára Černá na 50m motýlek a třetí Valentýna Studentová na 50m prsa.
Těsně za medailovými pozicemi se pohybovala téměř vždy Sára Černá, když ještě skončila 4. na 100m motýlek, dvakrát 5. na 50m a 100m volný způsob a šestá na 50m znak. Čtvrté místo obsadil Lukáš Novotný na 50m volný způsob a Valentýna Studentová na 100m prsa.
Na šestém místě se umístila na 100m prsa Pavlína Smrčková. Sedmičku našich plavců doplnili Petr Nemetz a Tomáš Novotný.