Marek Brázda a Tomáš Jáč přivezli medaile z MČR žactva.

Memoriál Jaroslava Jezbery - Chomutov 27.4. - přihlášení

Tento víkend vyvrcholila sezóna pro plavce v žákovských kategoriích. Konalo se MČR 13-ti letého žactva v Kopřivnici a MČR 12-ti letého žactva v Prostějově. Mezi konkurencí plavců z celé České republiky se na stupně vítězů prosadili i Marek a Tomáš.

Tomáš Jáč odplaval MČR v podstatě neuvěřitelně. V prvním startu na trati 100m prsa znovu zlepšil po 14 dnech výkon o téměř 6 sekund. Doplaval v čase 1:15,57, což mu vyneslo 3. místo. Poté zlepšil 100m polohově v čase 1:11,58 a obsadil šestou pozici. Třetím startem v závodě na 50m volný způsob zaplaval svůj nejlepší výkon 0:28,42 a obsadil 4. místo. V neděli pokračoval ohromným zlepšením na trati 200m prsa, když své maximum posunul o více jak 13 sekund na 2:47,64 a skončil na 4. místě. Ve svém posledním závodě na 100m volným způsobem Tomáš vyplaval 8. místo opět v jeho nejlepším čase. Během víkendu se Tomášovi podařilo překonat 5 oddílových rekordů dvanáctiletých žáků.

O stupně vítězů bojoval i Marek Brázda v Kopřivnici. Prvním startem ve své oblíbené disciplíně 200m motýlek zlepšil svůj nejlepší osobní výkon o více jak 5 sekund na 2:30,40 a obsadil bronzovou příčku. Druhý den na poloviční trati Marek vybojoval 8. pozici v nejlepším oddílovém výkonu třináctiletých žáků 1:08,60. Mimo své hlavní tratě Marek bojoval ještě na tratích 100m znak, 400m volný způsob a polohových tratích na 200m a 400m.

V Kopřivnici se poměřila s nejlepšími třináctiletými děvčaty i Sára Černá. Na trati 100m prsa vyplavala 10. místo a časem 1:19,98 se jí podařilo nejen vytvořit svůj nejlepší osobní výkon, ale i absolutní oddílový rekord žen. Je to již její čtvrtý absolutní oddílový rekord zaplavaný v tomto roce. Dále Sára závodila na 100m motýlek, 100m a 400m polohový závod a 200m prsa, kde se vždy umístila ve druhé desítce.

MČR starších žáků předcházel pohár Čech, který se konal na přelomu listopadu a prosince. Náš klub reprezentovala trojice plavců: jedenáctiletá Barbora Boříková a desetiletí Linda Marášková a Tomáš Hejč.
Barče se nejvíce dařilo na polohové trati na 100m, kde ve svém osobáku 1:22,05 obsadila 8. místo.

Všem plavcům, kteří nás reprezentovali na mistroství ČR a poháru Čech gratuluji.